XVII Niedziela Zwykła 24 lipca 2022r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Od pierwszej niedzieli wakacji zmieniliśmy CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

W lipcu tradycyjnie modlimy się Litanią do Krwi Chrystusa – na zakończenie Mszy św.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00. W sprawach pilnych na telefon. Numer parafialny jest w ogłoszeniach u góry strony, w gablocie i na drzwiach kancelarii.
  2. Z bólem serca odwołujemy pielgrzymkę do Ziemi Św. w dniach od 5 do 12 września br. z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń. W tym czasie września i października i października jest duża ilość grup, które zgromadziły większą ilość pielgrzymów. Jedną propozycję październikową i listopadową podajemy w Internecie na stronie parafii.
  3. Młodzieży i dzieciom rozpoczynającym WAKACJE, życzymy dużo dobrej pogody, ciekawych miejsc turystyki i wypoczynku oraz udanych rekolekcji. Niech Bóg obdarzy zdrowiem i łaską.
  4. W tym roku pielgrzymi na Jasną Górę pójdą pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św.  2 sierpnia o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej, a zakończy 10 sierpnia o godz. 11:00 wspólną Eucharystią na wałach jasnogórskich. Chętni mają możliwość zapisów online lub osobiście w biurze pielgrzymkowym przy ul. Bujwida w dniach od 30.07 do 1.08.2022 w godz. Od 11:00 do 17:00. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, przewidziana jest opcja jedno lub kilkudniowa. Grupa 16 Grupa Uczestników Duchowych.
  5. W okresie urlopowym wielu naszych stałych krwiodawców wyjeżdża, stąd też Cetrum Krwiodawstwa zmaga się z problemem malejących zapasów tego życiodajnego leku. Zgłaszając się do oddania krwi należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy).Godziny oddawania krwi
  6. Informacje dodatkowe spoza naszej parafii
    • Wieczory Tumskie 24 lipac – „Dramat wojny w rysunkach Artura Grottgera” (
    • Aktywizacja osób bezrobotnych

1. Teksty medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).