XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2022r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Od pierwszej niedzieli wakacji zmieniliśmy CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00. W sprawach pilnych na telefon. Numer parafialny jest w ogłoszeniach u góry strony, w gablocie i na drzwiach kancelarii.
  2. W związku z przeżywaniem we wspólnotach franciszkańskich świętem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu Porcjunkulii. Odpust ten można uzyskać od południa (godz. 12,00) dnia 1 sierpnia do północy (godz. 24,00) dnia 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki uzyskania odpustu:

a/ spowiedź, komunia św.;

b/ pobożne nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna w intencjach papieża;

wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

1. Jeszcze trwają zapisy na 42 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św.  2 sierpnia o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej, a zakończy 10 sierpnia o godz. 11:00 wspólną Eucharystią na wałach jasnogórskich. Chętni mają możliwość zapisów online lub osobiście w biurze pielgrzymkowym przy ul. Bujwida w dniach od 30.07 do 1.08.2022 w godz. Od 11:00 do 17:00. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, przewidziana jest opcja jedno lub kilkudniowa, a także duchowa pielgrzymka w Grupie 16. Szczegóły są w internecie.
  2. SIERPIEŃ Miesiącem TRZEŹWOŚCI. To wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Jest to miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Tak wielu Polaków oddało życie broniąc Ojczyzny, tak wielu cierpiało. Dzisiaj trzeba nadal bronić Ojczyzny przed niebezpieczeństwem zniewolenia wewnętrznego. To nie jest obowiązek lecz dar z motywów nadprzyrodzonych i patriotycznych. Pełny tekst Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Trzeźwości jest na stronie parafii (Apel KEP na sierpień).
  3. Znów nasiliły się działania przestępcze wobec osób w podeszłym wieku, zwłaszcza we Wrocławiu. Apel policji na prośbę Kurii Wrocławskiej do wglądu na stronie parafii. APEL POLICJI WROCŁAW
  4. W okresie urlopowym wielu naszych stałych krwiodawców wyjeżdża, stąd też Centrum Krwiodawstwa zmaga się z problemem malejących zapasów tego życiodajnego leku. Zgłaszając się do oddania krwi należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy).Godziny oddawania krwi
  5. INSTYTUT PILECKIEGO utworzył CENTRUM DOKUMENTOWANIA ZBRODNI ROSYJSKICH na Ukrainie. Dyrektor Instytutu zwraca się z prośbą o pomoc w zbieraniu świadectw wśród uchodźców znajdujących się na terenie Archidiecezji Wrocławskiej i korzystających z pomocy miejscowego Kościoła. Świadectwa należy przesyłać na adres siedziby Instytutu lub kontaktować zainteresowane osoby bezpośrednio z Instytutem: ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa. CENTRUM DOKUMENTOANIA ZBRODNI ROSYJSKICH na Ukrainie
  6. Konkurs – „Uchodźcy i my. Twoja opowieść”. Dotyczy prawdziwych opowieści o doświadczeniach Polaków związanych z goszczeniem uchodźców wojennych z Ukrainy; promocja postaw niosących pomoc osobom potrzebującym w duchu miłości chrześcijańskiej. Szczegóły
    Zgłoszenia do konkursu przez stronę www.uchodzcyimy.pl od 30 czerwca do 30 września 2022 roku.
  7. Teksty medytacji „Lectio divina” dla dzieci(.pdf, jednostronne) i dorosłych(.docx, .pdf).