XIX Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2022r.

Ogłoszenia XX Niedziela Zwykła 14 sierpnia br.

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Od pierwszej niedzieli wakacji zmieniliśmy w tygodniu CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ, AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

Kolekta mszalna przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego  i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

1. W kancelarii parafialnej służymy w czwartek od 16,00 do 18,00.
    W sprawach pilnych na telefon.
  2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie wianków na każdej Mszy św. Składka jest na budowę kościołów.
  3. Nadal zapraszamy do trzeźwości w sierpniu. To jest dar z motywów nadprzyrodzonych i patriotycznych. Pełny tekst Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu ds. trzeźwości jest na stronie parafii. Apel KEP na sierpień
  4. Równie gorąco zachęcamy do troski o naszych seniorów w związku z nasilonymi oszustwami i kradzieżami oraz do udziału w Konkursie – „Uchodźcy i my. Twoja opowieść”. Dotyczy prawdziwych opowieści o doświadczeniach Polaków związanych z goszczeniem uchodźców wojennych z Ukrainy; promocja postaw niosących pomoc osobom potrzebującym w duchu miłości chrześcijańskiej. Szczegóły:https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2022/07/Konkurs.pdf.
  5. Sierpień to miesiąc wielu jubileuszów małżeńskich w parafii. Jubilatów otaczamy nasz modlitwą oraz życzymy im wiele chwili radości i łask Bożych na dalsze lata życia.
  6. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny Rodzinny PIKNIK Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 18 września od g. 14,30 do 18,00. Kilka tygodni temu rozliczyliśmy się z Pikniku w czerwcu, z którego dochód poszedł na wyjazdy w trzech turnusach wakacyjnych dla dzieci z biednych rodzin w Pieninach. Dziękujemy Siostrze Pii Szpil z sąsiedniego klasztoru Sióstr Elżbietanek, która mimo niedawnej choroby serca te tygodniowe wyjazdy zorganizowała. Również pieniądze z następnego pikniku przeznaczymy na Św. Mikołaja i wigilie dla dzieci oraz zimowisko.

Gościem specjalnym naszego Pikniku będzie znany kapłan raper, o którym świeżo wyszła książka – Ksiądz Jakub BARTCZAK. Serdecznie zapraszamy i prosimy o powiadomienie przyjaciół i znajomych.

1. Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej. Temat: Czy sakramenty mają coś wspólnego z duchowością? W Ustroniu-Hermanicach na zakończenie tegorocznych wakacji. Termin: 28 – 30 sierpnia 2022 r. Prowadzący: o. dr Dominik Jurczak OP. W zajęciach będzie można uczestniczyć również poprzez internet. Dodatkowe informacje na stronie internetowej i profilu facebookowym: Zapisy: szkola@gmail.com
  2. W środę 17 sierpnia br. przypada święto patronalne Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego. Prosimy o modlitwę w Jego Intencji.
  3. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam medytacje „Lectio divina” dla dzieci Jednostronne i PDF oraz dla dorosłych PDFWORD

Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła 7 sierpnia br.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Od pierwszej niedzieli wakacji zmieniliśmy CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00. W sprawach pilnych na telefon.
  2. Zbliża się Uroczystość Matki Bożej Zielnej, stąd na prośba Parafialnego Zespołu Caritas, abyśmy spotkali się w sobotę 13 sierpnia 2022
    o godz. 15.00
    w celu przygotowania wianków do sprzedaży na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Wiemy, że jest obecnie czas urlopów, stąd prosimy bardzo gorąco o przyjście tych osób, które nie wyjeżdżają i będą w tym czasie każda para rąk chętnych do pracy będzie na wagę złota.
  3. 4. W najbliższą sobotę po Mszy św. o g. 18,30 zapraszamy na kolejne uroczyste NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  4. 5. W następna niedzielę 14 sierpnia kolekta mszalna przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału teologicznego we Wrocławiu.
  5. 6. SIERPIEŃ Miesiącem TRZEŹWOŚCI. To wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Dzisiaj trzeba nadal bronić Ojczyzny przed niebezpieczeństwem zniewolenia wewnętrznego. To jest dar z motywów nadprzyrodzonych i patriotycznych. Pełny tekst Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Trzeźwości jest na stronie parafii . Apel KEP na sierpień
  6. 7. Nasiliły się działania przestępcze wobec osób w podeszłym wieku. Apel policji na prośbę Kurii Wrocławskiej do wglądu na stronie parafii. APEL POLICJI WROCŁAW
  7. 8. W okresie urlopowym Centrum Krwiodawstwa zmaga się z problemem malejących zapasów tego życiodajnego leku. Zachęcamy do zaangażowania się w tę szlachetną pomoc.Godziny oddawania krwi
  8. 9. INSTYTUT PILECKIEGO utworzył CENTRUM DOKUMENTOWANIA ZBRODNI ROSYJSKICH na Ukrainie. Świadectwa należy przesyłać na adres siedziby Instytutu: ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa. Dokładne dane na stronie parafialnej.CENTRUM DOKUMENTOWANIA ZBRODNI ROSYJSKICH na Ukrainie