XXI Niedziela Zwykła 21 sierpnia 2022r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą.
    O g. 18,00 NIESZPORY. WAKACYJNY CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.
    Włączymy się duchowo w procesję Różańcową za Polskę w Bazylice Najśw. Serca Jezusowego w Warszawie przy ulicy Kawęczyńskiej 53. O g. 14,00 wyruszy tam Procesja pod przewodnictwem Biskupa Romualda Kamińskiego. U NAS PO MSZY ŚW. O 13,30 wyjdziemy pod krzyż misyjny i odmówimy tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego jako dziękczynienie Matce Bożej łaskawej za Cud nad Wisłą podczas Bitwy Warszawskiej 1920r.
  1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00. W sprawach pilnych na telefon.
  2. Jutro wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w PIĄTEK 26 sierpnia Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o g. 7,00; 8,00 i 18,30. Odmówimy też Akt Zawierzenia Parafii z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.
  3. Od przyszłej niedzielę parafie wiejskie przeżywać będą DOŻYNKI. My także będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony
  4. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny Rodzinny PIKNIK Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 18 września od g. 14,30 do 18,00. Kilka tygodni temu rozliczyliśmy się z Pikniku w czerwcu, z którego dochód poszedł na wyjazdy w trzech turnusach wakacyjnych dla dzieci z biednych rodzin w Pieninach. Dziękujemy Siostrze Pii Szpil z sąsiedniego klasztoru Sióstr Elżbietanek, która mimo niedawnej choroby serca te tygodniowe wyjazdy zorganizowała. Również pieniądze z następnego pikniku przeznaczymy na Św. Mikołaja i wigilie dla dzieci oraz zimowisko. Gościem specjalnym naszego Pikniku będzie znany kapłan raper, o którym świeżo wyszła książka – Ksiądz Jakub BARTCZAK. Serdecznie zapraszamy i prosimy o powiadomienie przyjaciół i znajomych.
  5. Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej. Temat: Czy sakramenty mają coś wspólnego z duchowością? W Ustroniu-Hermanicach na zakończenie tegorocznych wakacji. Termin: 28 – 30 sierpnia 2022 r. Prowadzący: o. dr Dominik Jurczak OP. W zajęciach będzie można uczestniczyć również poprzez internet. Dodatkowe informacje na stronie internetowej i profilu facebookowym: Zapisy: szkola@gmail.com
  6. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam nowe ciekawe informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci Jednostronne i PDF i dla dorosłych PDF i WORD