XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.
    Chociaż jesteśmy parafią miejską, w ten czas dożynek dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz za tych, którzy się trudzą dla nas o „codzienny chleb”. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,00. W sprawach pilnych prosimy o telefon.
  3. W środę 31 sierpnia br. KONFERENCJA KATECHETYCZNA o 19,15 na plebanii. Wszystkich nauczycieli religii serdecznie zapraszamy.
  4. Również w środę przypada 26 rocznica konsekracji biskupiej Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego. Prosimy o modlitwę dla niego.
  5. W czwartek 1 września o g. 8,00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym Liceum Ogólnokształcącym. Wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym serdecznie zapraszamy.
  6. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny Rodzinny PIKNIK Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 18 września od g. 14,30 do 18,00. Kilka tygodni temu rozliczyliśmy się z Pikniku w czerwcu, z którego dochód poszedł na wyjazdy w trzech turnusach wakacyjnych dla dzieci z biednych rodzin w Pieninach. Dziękujemy Siostrze Pii Szpil z sąsiedniego klasztoru Sióstr Elżbietanek za organizację wyjazdów. Również pieniądze z następnego pikniku przeznaczymy na Św. Mikołaja i wigilię dla dzieci oraz zimowisko.Gościem specjalnym naszego Pikniku będzie znany kapłan raper, o którym świeżo wyszła książka – Ksiądz Jakub BARTCZAK. Serdecznie zapraszamy i prosimy o powiadomienie przyjaciół i znajomych.
  7. Z tej racji w piątek 2 września br. o 19,20 w salce obok kancelarii odbędzie się spotkanie organizacyjne organizowane przez Caritas i Grupę Synodalną. Zapraszamy do współpracy inne wspólnoty oraz wszystkich chętnych, zwłaszcza z dobrymi pomysłami.
  8. Również w piątek 2 września o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po mszy św w salce na plebanii odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  9. W sobotę 3 września, adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w kaplicy przed 12,00 z powodu potrzebnego generalnego sprzątania kaplicy.
  10. Również w sobotę 3 września na Nowym Dworze we Wrocławiu od g. 9,30 odbywa się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie z racji 50 rocznicy Oazy Wrocławskiej. Mszy św. o 11,15 przewodniczył będzie Ks. Bp Maciej Małyga. Serdecznie zapraszamy oazowiczów i sympatyków, zwłaszcza małżeństwa, bo jesienią będziemy próbować założyć nowy Krąg Domowego Kościoła.
  11. Zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych 11.09.2022r ( niedziela ) o g. 11:30 do „Ciuchci ” gdzie będą rozdawane zdjęcia i filmy z I Komunii Świętej.
  12. Już dzisiaj zapraszamy na 8 września (czwartek) wszystkich uczniów i rodziców Szkoły Katolickiej przy ulicy Paulińskiej na Mszę św. organizowaną przez dyrekcje i grono pedagogiczne w naszym kościele. Mszy św. o g. 9,00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Maciej Małyga.
  13. Parafialny Oddział Caritas prosi osoby, które potrzebują komplet wypoczynkowy w dobrym stanie lub lodówkę o zgłoszenie się.
  14. W nocy z piątku na sobotę tj. 26-27.08.2022 ulica Pomorska została zamknięta od ul. Dubois do placu Strzeleckiego w związku z kompleksowym remontem. Remont będzie trwał 20 miesięcy. Koszt inwestycji to ponad 66,4 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu i w większości obejmie teren naszej parafii.
  1. 15. Zachęcamy zatem do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam pełne informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci WORD i jednostronne oraz dla dorosłych: PDFWORD.