XXIII Niedziela Zwykła 4 września br.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Chociaż jesteśmy parafią miejską, w ten czas dożynek dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz za tych, którzy się trudzą dla nas o „codzienny chleb”. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM.

1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do odebrania zdjęć i filmu z uroczystości I komunii, która odbyła się w naszej parafii w maju. Zdjęcia i film można będzie odebrać w przyszłą niedzielę po Mszy św. dla dzieci (ok. 11:20) w salce przy parafii.

Rodzice kandydatów do I Komunii św. mogą już zgłaszać swoje dzieci na przygotowanie do I Komunii w naszej parafii przez wypełnienie ankiet, które są dostępne w zakrystii lub u ks. Darka. Zapisy trwają do końca września. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w piątek 30 września o godz. 17:00 w kościele.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek, czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,00. W sprawach pilnych prosimy o telefon.
  2. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji i parafii sprawujemy Mszę św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wiernych w czasie drugiej wojny światowej. Z racji trwającej wojny na Ukrainie wybraliśmy niedzielę po kolejnej rocznicy inwazji rosyjskiej na Polskę 17 września 1939r. Zatem wszystkich chętnych zapraszamy 18 września na Mszę św. o g. 13,30. Po tej Mszy św. rozpocznie się obok kościoła Rodzinny Piknik Parafialny.
  3. Nadal serdecznie zapraszamy na kolejny Rodzinny PIKNIK Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 18 września od g. 14,30 do 18,00. Również pieniądze z tego pikniku przeznaczymy na Św. Mikołaja i wigilię oraz zimowisko dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, którymi opiekuje się Siostra Pia Szpil Elżbietanka. Gościem specjalnym naszego Pikniku będzie znany kapłan raper, Ksiądz Jakub BARTCZAK. Serdecznie zapraszamy i prosimy o powiadomienie przyjaciół i znajomych.
  4. We wrześniu odbywa się Czuwanie Kapłanów i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. W tym roku jest to z piątku na sobotę 16 i 17 września. Zachęcamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych do udziału w tej pielgrzymce. Zgłoszenia na wspólny wyjazd u Księdza Radosława. Program Czuwania jest na stronie parafii.
  5. W niedzielę 18 września od g. 16,00 odbywa się we Wrocławiu Tradycyjna Procesja z Relikwiami św. Doroty, św. Stanisława i św. Wacława. Rozpocznie się w bazylice garnizonowej przy Rynku, a zakończy w kościele świętych Doroty, Stanisława i Wacława obok opery. Zapraszamy poczty sztandarowe i chętnych wiernych.
  6. Z inicjatywy ks. Dariusza od czwartku 1 września br. g. 18,30 zaczęliśmy sprawowanie co miesiąc w I czwartki Msze św. o powołania kapłańskie, zakonne, do służby liturgicznej, do służby w Kościele i za już powołanych. Do Ks. Darka prosimy zgłaszać dalsze pomysły i chęć pomocy OŻYWIENIA MODLITWY ZA POWOŁANYCH W KOŚCIELE.
  7. Z kolei Zapraszamy wszystkie chętne dorosłe kobiety, które chcą bardziej poznać Eucharystię i zaangażować się w liturgię na kurs liturgiczny dla kobiet. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu przez 1.5 godziny. Pierwsze spotkanie 20 września o g. 19.15 w domku przy krzyżu. Spotkania będzie prowadził ks. Radosław Rotman
  8. Zapraszamy na 8 września (czwartek) wszystkich uczniów i rodziców Szkoły Katolickiej przy ulicy Paulińskiej na Mszę św. organizowaną przez dyrekcje i grono pedagogiczne w naszym kościele. Mszy św. o g. 9,00 będzie przewodniczył Biskup Maciej Małyga. Zgodnie z naszą tradycją w tym dniu z racji Święta Narodzenia NMP, popularnie Matki Boskiej Siewnej, na Mszach św. parafialnych o 7,00; 8,00 i 18,30 będą błogosławione nasiona i ziarna na zasiew na zakończenie Mszy św.
  9. Parafialny Oddział Caritas prosi osoby, które potrzebują komplet wypoczynkowy w dobrym stanie lub lodówkę o zgłoszenie się.
  10. W nocy z piątku na sobotę tj. 26-27.08.2022 ulica Pomorska została zamknięta od ul. Dubois do placu Strzeleckiego w związku z kompleksowym remontem. Remont będzie trwał 20 miesięcy. Koszt inwestycji to ponad 66,4 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu i w większości obejmie teren naszej parafii. Dokładne dane są w Internecie i w gablocie. Wszelkie uwagi można składać do Rady Osiedla Nadodrze lub za naszym pośrednictwem.
  11. Już dzisiaj zapraszamy bardzo serdecznie we wtorek 13 września br. na kolejne uroczyste Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o 18,30.
  12. W tym miesiącu pragniemy powołać NOWY KRĄG OAZY RODZIN niezależnie od ilości lat od ślubu kościelnego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Pierwsze dwa lata są poznawaniem Domowego Kościoła. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

Zainteresowanych formacją Oazy Dorosłych prosimy o kontakt z Ks. Radkiem, a formacją Odnowy w Duchu św. z Ks. Darkiem.

1. Dodatkowe ogłoszenia w formie graficznej
    • Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych na Jasną Górę 16 września br.
    • procesja dziękczynno-błagalna w intencji Wrocławia i archidiecezji z relikwiami świętej Doroty i świętego Stanisława odbędzie 18 września godz. 16:00

• plan pielgrzymki na górę Ślęży 24 września

• kurs dla małżonków „Zatrzymaj się w biegu”

1. Zachęcamy zatem do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam pełne informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).

NIETYPOWA PROŚBA! W ostatnich dwóch tygodniach przeżywamy zjawisko kradzieży w toalecie w poczekalni. Znikają ręczniki, normalne i papierowe etc. Wszystko. Prawdopodobnie jest to jedna osoba i robi to w czasie Mszy św. i nabożeństw. Dodatkowo słabo działał monitoring i w końcu ekran się zepsuł. Prosimy o pomoc społeczną w tej sprawie.