XXIV Niedziela Zwykła 11 września br.

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.

Dzisiaj Dożynki Wojewódzkie. Chociaż jesteśmy parafią miejską, dziękujemy Bogu i ludziom ZA POWSZEDNI CHLEB. Chwała Panu.

1. Rodziców dzieci I-komunijnych prosimy do odebranie po Mszy św. dla dzieci (ok. 11:20) w salce przy parafii zdjęć i filmu z uroczystości w maju I komunii

Prosimy rodziców kandydatów do I Komunii św. prosimy przez wypełnienie ankiet, które są dostępne w zakrystii lub u ks. Darka. Zapisy trwają do końca września. Pierwsze spotkanie dla rodziców odbędzie się w piątek 30 września o godz. 17:00 w kościele.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek, czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,00. W sprawach pilnych prosimy o telefon. W tygodniu w środę, piątek i sobotę, Kwartalne Dni Modlitw za wychowawców i wychowanków.
  2. W przyszłą niedzielę 18 września o g. 13,30 zapraszamy na doroczną Mszę św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wiernych w czasie drugiej wojny światowej. Po tej Mszy św. rozpocznie się obok kościoła Rodzinny Piknik Parafialny.
  3. Nadal zapraszamy na kolejny Rodzinny PIKNIK Parafialny, w niedzielę 18 września od g. 14,30 do 18,00. Ofiary przeznaczymy na Św. Mikołaja i wigilię oraz zimowisko dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, którymi opiekuje się Siostra Pia Szpil Elżbietanka. Gościem naszego Pikniku będzie znany kapłan raper, Ks. Jakub BARTCZAK. Serdecznie prosimy o powiadomienie przyjaciół i znajomych.
  4. We wrześniu odbywa się Czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze, z piątku na sobotę 16 i 17 IX br. Zachęcamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych do udziału. Zgłoszenia u Księdza Radosława. Program jest na stronie parafii.
  5. W niedzielę 18 września od g. 16,00 wyruszy z bazyliki garnizonowej w Rynku Tradycyjna Procesja z Relikwiami św. Doroty, św. Stanisława i św. Wacława do kościoła pod wezwaniem tych świetych. Zapraszamy poczty sztandarowe i chętnych
  6. Zapisy kandydatów do bierzmowania w naszej parafii będą w najbliższy piątek o g. 17.30 w sali na plebanii
  7. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w sobotę 17 września godz. 21.00 a zakończy w niedzielę 18 września  o g. 7.30 rano. O północy Msza św. Zaprasza Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  8. Dorosłe kobiety zachęcamy do poznania Eucharystii i zaangażowania w liturgię. Kurs liturgiczny dla kobiet będzie raz w miesiącu przez 1.5 godziny od 20 września o g. 19.15 w domku przy krzyżu. Prowadzi ks. Radosław Rotman.
  9. Z racji wieku i chorób sporo osób odeszło z czynnej pracy w Kole Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ksiądz Proboszcz zwołuje na piątek 23 września po Mszy św. ok. 19,15 do salki obok kancelarii Wszystkich członków oraz nowych chętnych na zebranie plenarne. Prosimy też o sprawozdanie. Na zakończenie będą wybory.
  10. Rozpoczął się remont Remont będzie trwał 20 miesięcy. Koszt to ponad 66,4 mln zł. Dokładne dane w Internecie i w gablocie. Wszelkie uwagi można składać do Rady Osiedla Nadodrze lub za naszym pośrednictwem.
  11. Zapraszamy bardzo serdecznie we wtorek 13 września br. na kolejne uroczyste Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o 18,30.
  12. W rocznicę najazdu sowieckiego na Polskę i pierwszej wywózki na Syberię, w dniu 17 IX br. o g. 11,00 w naszym kościele będzie Msza św., a potem Apel Poległych przy pomniku Sybiraków. Prosimy o modlitwę i zapraszamy.
  13. Trwają zapisy do nowego Kręgu Domowego Kościoła. Szczegóły, zapisy u księdza proboszcza. Zainteresowanych formacją Oazy Dorosłych prosimy o kontakt z Ks. Radkiem, a formacją Odnowy w Duchu św. z Ks. Darkiem.
  14. Dodatkowe ogłoszenia w formie graficznej
    • Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych na Jasną Górę 16 września br.
    • procesja dziękczynno-błagalna w intencji Wrocławia i archidiecezji z relikwiami świętej Doroty i świętego Stanisława odbędzie 18 września godz. 16:00

• plan pielgrzymki na górę Ślęży 24 września

• kurs dla małżonków „Zatrzymaj się w biegu”

16. Teksty do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).