XXX Niedziela Zwykła 23 października

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła23 października. O g. 17,50 Różaniec. Jest to Niedziela Misyjna, połączona ze zbiórką na Misje i rozpoczyna cały Tydzień Misyjny.

WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stoliku z prasą katolicką. Imiona piszemy w pierwszym przypadku np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Nazwiska DUŻYMI LITERAMI.

1. Nastąpiła mała zmiana dyżurów w kancelarii parafialnej w piątek z powodu małej ilości przychodzących. Zatem służymy w biurze parafialnym w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę w naszym kościele po Mszy św. wieczornej (ok. 19:15) odbędzie się pierwsze spotkanie rekolekcji z cyklu Seminarum Odnowy Wiary, organizowane przez Wspólnotę „Nadzieja” wraz z jej opiekunem, ks. Darkiem. Rekolekcje mają stałą formę – katecheza dotycząca wyznawania wiary, praca w grupach, w tym też dzielenie się świadectwami oraz praca ze Słowem Bożym. Rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich dorosłych. W tą środę jest to ostatni moment, aby dołączyć. Zapraszamy.

Od pewnego czasu są niszczone plakaty wywieszane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Św. w gablotach od strony placu Strzeleckiego. Ruch ten jest uznany przez Papieży i Episkopat. Informujemy, że wszystkie informacje zamieszczane, są konsultowane z księżmi i weryfikowane. Członkowie zaś tej wspólnoty czynią wiele dobrego dla parafii. Prosimy zatem parafian o czujność wobec osób niszczących nam gabloty parafialne. Jednocześnie dziękujemy za pomoc na podobny apel sprzed kilku tygodni – kradzieże w toalecie ustały.

1. Spotkanie dla ministrantów w każdą sobotę  o g. 10 w zakrystii
  2. Oaza młodzieżowa przy naszej parafii już dzisiaj zaprasza na kiermasz ciast pod tytułem „ciasto wszystkich świętych” 6 listopada po Mszach św. o g. 10.30 i 12.00.
  3. Przy naszej parafii działa Drużyna Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Niektórzy rodzice prosili o Drużynę Harcerek. Można już zgłaszać dziewczynki za pośrednictwem parafii. Na kartce prosimy podać imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń,
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiarność naszych Parafian. Mimo bardzo niekorzystnej pogody w czasie ostatniego Rodzinnego Pikniku Parafialnego zebrano 910zł plus słodycze. Ks. Raper Jakub Bartczakk wystąpił charytatywnie, także wszyscy obsługujący stoiska, łącznie ze stoiskiem Rady Osiedla. Pieniądze już przekazano na św. Mikołaja i wigilię dla ubogich dzieci. Serdecznie dziękujemy.

Równie gorąco dziękujemy za ofiary z Dnia Papieskiego. 16 października zebrano na stypendia dla ubogiej młodzieży 2133 zł i 83 grosze. Bardzo serdecznie dziękujemy,

1. Święto Patronalne Służby Zdrowia – 29 października 2022 godz. 18.30 – kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy.

1. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds Nowej Ewangelizacji organizuje Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów 2022 do 2024. Zainteresowanych odsyłamy do naszej strony internetowej.
  2. POZOSTAŁE INFORMACJE NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII. Teksty medytacji Lectio divina dla dzieci(.pdfjednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf