XXXIV Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla. 20 listopada br.

1. Dziś XXXIV Niedziela ZwykłaJezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

DZISIAJ przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz z woli papieża Franciszka – Archidiecezjalny Dzień Młodzieży. Zachęcam do osobistego Aktu Oddania Siebie Jezusowi Królowi Wszechświata.

1. W kancelarii parafialnej służymy w biurze parafialnym w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00.
  2. Kuria Wrocławska zaprasza do naszej parafii na WARSZTATY: pt. Posługa liturgiczna przy ołtarzu. Wprowadzenie dla początkujących. W dniu 26 listopada (sobota) w godz. 8.30-12.30.
  3. Również w sobotę 26 listopada w g. 17,00 do 20,30 Komunikat Kurii zaprasza do naszej parafii na Andrzejki oazowe dla młodzieży wrocławskiej, tzn. na dobrą i kulturalną zabawę, czyli oazowe andrzejki. Miejsce: Centrum Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej przy parafii św. Bonifacego. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u Ks. Radosława Rotmana; podobnie poprzedni punkt Ogłoszeń z zajęć 8,30 do 12,30.
  4. Kolejny Komunikat Kurii Wrocławskiej dotyczy soboty 3 grudnia w godz. 9.00-13.00 to KURS PSAŁTERZYSTY organizowany przez Ruch Światło-Życie. Miejsce i zgłoszenia jak wyżej.
  5. Bardzo pragniemy, żeby dzieci wstąpiły do scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy na próbę dzisiaj 20 listopada (niedziela) na godz. 10.00. Próba potrwa do Mszy św. dziecięcej. Po tej Mszy św. można się jeszcze zgłosić do Ks. Dariusz Zyśka.
  6. Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom wrażliwego serca za ostatnie dwie zbiórki w ważnych celach: Na Misje św. zebrano 705 złotych i 60 groszy; natomiast na pomoc Ukrainie 1793 złote i 12 groszy. Na zakończenie miesiąca po rozliczeniu wydatków pragniemy bezpośrednio do Lwowa przesłać odpowiednią sumę z konta parafialnego. Wszystkim ofiarodawcom BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Następne zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w piątek (2 grudnia) o godz. 17:00 w kościele.
  8. Teksty medytacji Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)
  9. STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH