I Niedziela Adwentu – 27 listopada br.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Nieszpory o 18,00. Rozprowadzamy świece wigilijne Caritas, w najbliższą sobotę o 18,30 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które można odtąd nabywać w łączności z parafią i kosciołem.

ADWENT to czas radosnego oczekiwania i ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Bożego Narodzeni, ale też do drugiego przyjścia Chrystusa na ziemię.

1. Najważniejszym dniem tego tygodnia dla parafii jest WTOREK 29 listopada – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA. Kościół był konsekrowany 29 listopada 1898r. przez Kardynała Jerzego KOPPA, który w następnym roku 3 stycznia 1899r. erygował przy nim parafię p.w. Św. Bonifacego. W tym dniu Msze św. o 7,00; 8,00 i 18, 30. Wyraźmy wdzięczność i naszym przodkom w wierze za ten wielki dar własnego kościoła i parafii.
  2. RORATY w czasie Adwentu na mszy św. wieczornej o 18:30 w każdy poniedziałek i wtorek z kazaniem dla dzieci, w czwartek z kazaniem dla dorosłych.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00.
  4. W piątek 2 grudnia o 18,30 zapraszamy na Mszę św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  5. Następne zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się też w piątek (2 grudnia) o godz. 17:00 w kościele.
  6. Kuria Wrocławska zaprasza do naszej parafii w sobotę 3 grudnia w godz. 9.00-13.00 na KURS PSAŁTERZYSTY organizowany przez Ruch Światło-Życie. Miejsce i zgłoszenia u ks. Radosława.
  7. W następną zaś niedzielę będzie kolejna zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z góry ofiarodawcom dziękujemy.
  8. Dziękujemy też wszystkim ludziom wrażliwego serca za ostatnie dwie zbiórki w ważnych celach: Na Misje św. zebrano 705 złotych i 60 groszy; natomiast na pomoc Ukrainie 1793 złote i 12 groszy.
  9. Od wtorku ks. Proboszcz Jerzy Żytowiecki, będący po zabiegu kardiologicznym, będzie kontynuował 3 tygodniowe leczenie w kardiologicznym szpitalu sanatoryjnym. Na czas nieobecności proboszcza, Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny mianował zastępcą Księdza Radosława Rotmana. Wesprzyjmy go modlitwą i radą.
  10. Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest chrześcijańskiemu oczekiwaniu: o biblijnych bohaterach oczekujących Mesjasza; znaczenie Adwentu i tradycji z nim związanych; kulisy ustalenia daty obchodów Bożego Narodzenia oraz ruchome szopki na Dolnym Śląsku.
  11. Następne zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w piątek (2 grudnia) o godz. 17:00 w kościele.
  12. Teksty Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)