Ogłoszenia – uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Sanktuarium Dziękczynienia. Zamiast modlitwy za Ojczyznę, dziś odmówimy akt dziękczynienia (Akt Dziękczynienia 4 VI 2023).
  2. Jutro przypada wielkie święto naszej parafii – ODPUST ŚW. BONIFACEGO. Głównej Mszy św. o g. 18.30 przewodniczył będzie J.E. Ks. biskup Piotr Wawrzynek z Legnicy. Serdecznie i gorąco zapraszamy.
  3. Zachęcamy do skorzystania odpustu św. Bonifacego. W tym dniu należy przynajmniej nawiedzić nasz kościół parafialny i odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św., mieć brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego oraz odmówić dowolną modlitwę w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00. O g. 13.00 Procesja do czterech ołtarzy wokół placu Strzeleckiego. Bezpośrednio po procesji Msza św.. Wieczorna Msza św. o 18.30. Nie ma nieszporów.
  5. Z uwagi na remont ulic w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i bardzo zwiększonym ruchu pojazdów przy kościele, odwołujemy w tygodniu zwyczajową procesję z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału w nabożeństwie czerwcowym wraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o g. 18.00.
  6. Ksiądz Arcybiskup udzielił na piątek po Bożym Ciele dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego.
  7. Kancelaria w tym tygodniu jest czynna w poniedziałek 16-18 i w piątek 10-12
  8. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.
  9. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 17.00 w sali na plebanii.
  10. Z okazji 10 rocznicy ingresu J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do katedry wrocławskiej w sobotę 17 czerwca br. na godz. 11.00. Wszystkich tez Parafian prosimy o modlitwę za naszego Arcypasterza.
  11. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Serdecznie zapraszamy
  12. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)