Ogłoszenia X Niedziela Zwykła 11.06.2023

1. Dzisiaj o 15,00 Msza Św. Ruchu Światło-Życie, której przewodniczy J.E. Biskup Maciej Małyga. O g. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Z racji remontów w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, nie będzie procesji w tygodniu.
  2. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 18.00, w piątki od 10.00 do 12.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.
  3. We wtorek o 18,30 Msza św. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a po niej NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Serdecznie zapraszamy, szczególnie czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Członków Krucjaty
  4. W piątek 16 czerwca, długo oczekiwane przez młodych BIERZMOWANIE. Spowiedź na Mszach św. poprzedniego dnia. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzieli o g. 18,30 Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej Ks. Dr Adam ŁUŹNIAK. Serdecznie zapraszamy.
  5. W ten piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Szczególnie prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Józefa Kupnego z racji 10 rocznicy ingresu do archikatedry Wrocławskiej.
  6. Z okazji 10 rocznicy ingresu J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do katedry wrocławskiej w sobotę 17 czerwca br. na godz. 11.00.
  7. W sobotę zapraszamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 17 czerwca o  godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 18 czerwca  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  8. Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny uroczyście zapowiedział rozpoczęcie prac presynodalnych Archidiecezji Wrocławskiej. W powstają parafialne grupy presynodalne z członków dotychczasowych grup synodalnych, księży, katechetów i przedstawiciele ruchów i wspólnot duszpasterskich. Zatem prosimy wspólnoty naszej parafii o wydelegowanie swego przedstawiciela i zgłoszenie księdzu proboszczowi do niedzieli 25 czerwca włącznie.

Sprawa jest najwyższej wagi dla diecezji, stąd jeśli wspólnota duszpasterska nie wydeleguje przedstawiciela, jej działalność w parafii zostaje zawieszona.

1. Teraz pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ostatnią zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebrano 1340zł i 42 grosze. Ofiarodawcom niech Bóg błogosławi. Równie gorąco dziękujemy tym, którzy na konto parafialne wpłacają na pomoc do Lwowa oraz na opłaty za prąd i ostatnie rachunki za gaz. Wielkie Bóg zapłać.
  2. Kuria Metropolitalna Wrocławska zwróciła się z apelem ZADBAJMY o PRZYDROŻNE KAPLICZKI. Bardzo piękna inicjatywa. Prosimy parafian o informację zwrotną, jeśli gdzieś nawet we wnęce domu jest mała kapliczka, abyśmy mogli otoczyć ją opieką.
  3. Bardzo nas cieszy fakt korzystania ze strony internetowej parafii; że w rodzinach, zwłaszcza młodsze pokolenie ułatwia starszemu korzystanie z pełnych informacji, nawet medytacji Lechio divina itp. Zachęcamy zatem do internetowych ogłoszeń, nawet sprzed dwóch czy trzech tygodni. Tam jest nawet kalendarz diecezjalnych wyjazdów i pielgrzymek dla różnych wspólnot i zawodów. ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIOENEGO TYGODNIA
  4. Lectio divina dla dorosłych (.docx, .pdf)