Ogłoszenia – XVII Niedziela w ciągu roku 30 lipca 2023r.

1. Świętujemy XVII Niedzielę w ciągu roku. O g. 18,00 Nieszpory.
2. Od południa (g. 12,00) 1 sierpnia do północy (24,00) 2 sierpnia br. w kościołach parafialnych jest możliwość uzyskania ODPUSTU PORCJUNKULI wysłużonego przez św. Franciszka. Warunki to spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej w intencjach papieża. Konieczne też wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
3. Wobec powtarzających się telefonów, przypominamy, że Msze św. w tygodniu są o g. 7,00; 8,00; 18,30. W niedziele i uroczystości równe niedzieli: o g. 7,30; 9,00; 10,30; 12,00; 13,30 i 18,30. Nieszpory o 18,00. Spowiedź przed Mszą świętą, rzadziej w czasie Mszy św.
4. Kancelaria parafialna jest otwarta w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00. Sprawy pogrzebowe załatwiamy po uzgodnieniu telefonicznym.
5. W dniach od środy 2 sierpnia br. do czwartku 10 sierpnia odbędzie się 43 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Wszystkie informacje zostały podane w poprzednią niedzielę. Do dzisiaj wieczór można się jeszcze dopisać do grupy pielgrzymów duchowych. Serdecznie zapraszamy.
6. SIERPIEŃ MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Jest to wielki dar ofiarny, zwłaszcza wobec osób uzależnionych. Zachęcamy do podjęcia się tego wyrzeczenia.
7. Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia będzie święto Przemienienia Pańskiego, a następna 13 sierpnia po Mszy św. o 18,30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
8. Papieski Wydział Teologiczny informuje, że dotychczasowa oferta uczelni w zakresie odpłatnych „Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Nauk o Rodzinie” ma zostać poszerzona o nowe bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną poszerzyć swoje kwalifikacje o prawo do prowadzenia przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” w szkole podstawowej i średniej. Zachęcamy do skorzystania.
9. Pozostałe szczegółowe informacje np. Lectio divina na każdy dzień dla dzieci (jednostronne .pdf) i dorosłych (.pdf, .docx). Także z poprzednich niedziel. Zachęcamy do lektury.