Ogłoszenia – XIX Niedziela w ciągu roku 13 sierpnia 2023r.

1. Świętujemy XIX Niedzielę w ciągu roku. O 18,00 Nieszpory. Po Mszy św. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  2. Po raz kolejny przypominamy, że Msze św. w tygodniu są o g. 7,00; 8,00; 18,30. W niedziele: o g. 7,30; 9,00; 10,30; 12,00; 13,30 i 18,30. Spowiedź przed Mszą świętą, rzadziej w czasie Mszy św.
  3. W biurze parafialnym służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,00. Sprawy pogrzebowe załatwiamy po uzgodnieniu telefonicznym.
  4. Najważniejszym dnie tygodnia jest wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie ma tylko nieszporów. Taca przeznaczona jest na odbudowę i budowę kościołów w archidiecezji.
  5. Na każdej 15 sierpnia br. Mszy św. będzie można pobłogosławić zioła i kwiaty.

W związku ze skutkami powodzi na Słowenii i napływającymi prośbami, Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, poprosił ze Słowenią o pomoc w formie modlitwy na każdej Mszy św. i ofiar do puszek po Mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ofiary te poprzez Caritas dotrą do poszkodowanych. Bóg zapłać.

1. Kolejny raz zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 19 sierpnia o  godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 20 sierpnia   o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  2. Z racji imienin w czwartek 17 sierpnia br. pamiętajmy o modlitwę za Księdz Biskupa Jacka Kicińskiego CMF.
  3. Pozostałe szczegółowe informacje:
    • o pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: 19 sierpnia 2023 r.

• o pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: 26 sierpnia 2023 r.

1. Życzymy wszystkim błogosławionych dni.