Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

1. Świętujemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym.

Od środy 1 maja rozpoczęliśmy codzienne Nabożeństwa Majowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu o g. 18,00. Dzisiaj również zapraszamy.

1. Dzisiaj Msza św. o 18,30 w stałych intencjach Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa, a po Mszy św. spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy.
  2. W niedzielę 5 maja br. będzie zmiana tajemnic Różańca św. o 17,30, a o 18,00 Nabożeństwo Majowe.
  3. Ostatnia PRÓBA PRZED I KOMUNIĄ Św. będzie w czwartek 9 maja o g. 9,20. Rozpoczniemy od poświęcenia różańców, książeczek, świec – te wszystkie przedmioty religijne, które nie były jeszcze poświęcone.

5a. W tym roku nasza parafia przeżywa WIZYTACJĘ KANONICZNĄ, mającą miejsce raz na 5 lat. Z radością informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski podał już termin wizytacji, a tym samym termin bierzmowania naszej młodzieży. Będzie to poniedziałek 20 maja br. Msza św. ze sprawozdaniem proboszcza i sakramentem Dojrzałości Chrześcijańskiej będzie o g. 18,00. Szczegółowy program całej wizytacji podamy później.

1. W związku wizytacją i bierzmowaniem, zapowiedziana wcześniej na ten dzień próba dzieci do rocznicy I Komunii św. odbędzie się następnego dnia tj. we wtorek 21 maja o g. 19,20 w kościele.
  2. Ostateczny terminarz najbliższych uroczystości:

A – 9 maja g. 19,20, nabożeństwo poświęcenia dewocjonalia i PRÓBA GENERALNA przed I Komunią św.,

B – 11 maja g. 9,00 – Spowiedź dzieci komunijnych, rodzin i gości,

C – 12 maja g. 10,30 – Uroczystość I Komunii św.

D – 20 maja g. 18,00 – Msza św. Wizytacji Kanonicznej i Bierzmowanie przez Arcybiskupa Józefa Kupnego. Spowiedź kandydatów, świadków, rodzin i gości – poprzedniego dnia na wszystkich Mszach niedzielnych.

E – 21 maja g. 19,20 – Próba Generalna przed Uroczystością Rocznicy I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

F – 25 maja g. 9,00 – Spowiedź dzieci rocznicowych, rodzin i gości

G – 25 maja KATEDRA g. 10,00 – Świecenia Kapłańskie Diakona Piotra Kowalczyka, naszego praktykanta,

H – 26 maja g. 10,30 – Uroczystość Rocznicy I Komunii św.

1. SIOSTRA PIA SZPIL, Elżbietanka organizuje trzy turnusy dwutygodniowe „Wakacje z Bogiem”, głównie dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Pierwszy turnus już zajęty. Wolne są turnus 2 od 9 do 22 lipca oraz trzeci od 24 lipca do 6 sierpnia. Koszt 900 zł. Zgłoszenia do 10 czerwca. Szczegóły na plakacie.
  2. Kończy swoją praktykę Diakon Piotr Kowalczyk i rozpoczyna przygotowanie do święceń prezbiteratu. Wyrażamy mu ogromną wdzięczność za ogrom pracy, którą tutaj wykonał, w kościele, na katechezie w szkołach, na spotkaniach grup parafialnych i za ogromna dyspozycyjność do posługi, gdy zaszła taka potrzeba.

Jednocześnie życzymy mu zdrowia, pogody ducha, dobrego proboszcza i kolegów, chętnych do współpracy parafian, rozwijania swoich talentów muzycznych i informatycznych. DUŻO RADOŚCI W SŁUŻBIE BOGU I LUDZIOM. Ad Multos Annos. Wiele, wiele lat życia.

Wszystkich wiernych obecnych, przede wszystkim parafian, prosimy o modlitwę w intencji Ks. Piotra Kowalczyka i wszystkim życzymy wszelkich darów Bożych, jakich potrzebują. BŁOGOSŁAWIONYCH DNI.