Ogłoszenia uroczystość Wniebowstąpienia 12.05.2024

1. Świętujemy Wniebowstąpienie Pańskie. Dzisiaj o 10:30 Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy nie zajmować miejsc dla dzieci komunijnych i rodziców, także podczas Białego Tygodnia i na porannych Mszach Świętych. Od poniedziałku dzieci I komunijne rozpoczynają biały tydzień. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych. Mogą już przychodzić na nabożeństwo majowe, a obowiązkowo na Mszę świętą o 18:30.

2.W poniedziałek 13 maja, po Mszy św. o 18:30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z procesją wewnątrz kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3.Pielgrzymka na Jasną Górę dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych będzie w sobotę 8 czerwca od g. 7:00 do 19:00 lub od 8:00 do 20:00. Godziny wyjazdu oraz powrotu zależne są od przerwy, jaką ma obowiązek wykonać kierowca. Koszt 80zł od osoby. Pierwszeństwo mają dzieci i rodzice, potem inne osoby.

4.Próba dzieci rocznicowych w kościele we wtorek 21 maja o g. 19:20.

5.Wizytacja kanoniczna będzie 20 maja i przeprowadzi ją Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Najpierw Arcypasterz przeprowadzi rozmowy kanoniczne z każdym księdzem, zwizytuje kancelarię i opieczętuje księgi. O 18:00 Msza św. ze sprawozdaniem księdza proboszcza i bierzmowaniem. Po Mszy zapraszamy do Ciuchci na spotkanie osobiste z Księdzem Arcybiskupem przy herbacie i kawie następujące osoby: katechetów, nadzwyczajnych szafarzy komunii św., zakrystianki i kościelnych, organistów, Komitet I Komunii św. i po dwóch przedstawicieli działających w parafii wspólnot. Najwięcej jest z Ruchu Światło-Życie, czyli oazowych. Z każdej grupy mówi tylko jeden przedstawiciel – czas 2 minuty. Na końcu będzie przemawiał Ks. Arcybiskup. Zgłoszenia osób przemawiających z grupy do przyszłego czwartku u ks. proboszcza.

6.W sobotę 25 maja g. 9:00 – Spowiedź dzieci rocznicowych, rodzin i gości oraz w Katedrze o 10:00 – Świecenia Kapłańskie Diakona Piotra Kowalczyka, naszego praktykanta.

7.W niedzielę 26 maja o 10:30 – Uroczystość Rocznicy I Komunii św.

8.Ks. Radosław wraz ze Wspólnotą Ruchu Światło – Życie zaprasza w sobotę (18.05) na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. O 19:45 modlitwa o Dar Ducha Świętego, 21:00 Uroczysta Msza Święta z dłuższej Wigilii; 22:30 zakończenie czuwania.

9.W sobotę także (18.05) o 22:30 całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 24:00 Msza Święta. Zakończenie w niedzielę o 07:30. Adorację poprowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Wejście na Adorację tylko drzwiami od strony podwórza.

10.W przyszłą niedzielę o 14:00Uroczyste Otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej w kościele NMP na Piasku – modlitwa i konferencja; o 15:00przejście do Katedry i Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. O 17:00 wspólne świętowanie w ogrodach Papieskiego Wydziału Teologicznego.

11. QUIZ

12. Lectio divina: PDF i Jednostronne

13.Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.