Ogłoszenia – 9 niedziela w ciągu roku 4.06.2024

1. Przeżywamy 9 niedzielę zwykłą. Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka, które było w sobotę, zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o 10:30. Po Mszy Świętej będzie specjalne błogosławieństwo dzieci oraz będą rozdawane drobne upominki. O 17:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2.Przez cały czerwiec o godzinie 18:00Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

3.Zapraszamy na Odpust Parafialny, który będzie 5 czerwca. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Macieja Małygi. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci, które były u Komunii oraz rocznicowe, aby przyszły w stroju komunijnym.

1. W czwartek (06.06.) o 18:00 Nabożeństwo Czerwcowe. Po Nabożeństwie poświęcenie wianków.

5.W piątek (07.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień uświęcenia kapłanów. Prosimy o modlitwę w naszych intencjach. O 18:30 Msza Święta w intencji Grupy Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic różańca Krwi Chrystusa.

6.Pielgrzymka na Jasną Górę dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych będzie w sobotę 8 czerwca o g. 7:00. Koszt 80zł od dziecka i 85 zł od osoby dorosłej. Resztę dopłaca Parafia. Pierwszeństwo mają dzieci i rodzice, potem inne osoby. Zapisy do 3 czerwca włącznie. Prosimy zabrać prowiant na drogę, drobną ofiarę na tacę podczas Mszy Świętej oraz zapisane intencje, które będą odczytane podczas Mszy Świętej.

7.Także w tę sobotę o 15:00 Inauguracja Sanktuarium NMP Osobowickiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Macieja Małygi. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

8.Z przykrością informujemy, że w Boże Ciało ok. g.17:00 w czasie burzy na połączeniu dachu i fasady kościoła od strony Ciuchci, na wysokości ok. 4m zerwało część gzymsu. Straż pożarna zabezpieczyła górną część. Potrzebna jest szybka tymczasowa naprawa, a dalej remont tej części świątyni. Dlatego kto chciałby szybko wspomóc ten remont, prosimy o wpłaty na konto parafialne lub w kopertach z dopiskiem: Na remont zniszczeń po burzy w Boże Ciało, lub Na remont zniszczeń fasady kościoła. Ważny jest czas, dlatego już teraz ofiarodawcom dziękujemy.

9.W niedzielę (09.06.) o 12:00 Msza Święta Prymicyjna z błogosławieństwem ogólnym oraz indywidualnym, które udzieli Ks. Piotr Kowalczyk. Serdecznie zapraszamy. Taca z tej Mszy będzie przeznaczone na potrzeby Ks. Piotra.

10. Lectio divina dla dorosłych: DOC i PDF

11. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. W sposób szczególny wszystkim Dzieciom z okazji ich Święta.