Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą – 28.07.2024 r.

1. Świętujemy 17 Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. wieczornej litania do Najświętszej Krwi Chrystusa. W okresie wakacji nie ma niedzielnych nieszporów.
  2. We wtorek o godzinie 8:00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy wrzucać do skarbonki.
  3. Z uwagi na wzrastającą ilość telefonów przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna jak zawsze, czyli w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00, a w piątki od 10:00 do 12:00. Pogrzeby można zgłaszać telefonicznie również poza godzinami pracy kancelarii.
  4. 1 sierpnia od południa do końca 2 sierpnia można uzyskać w kościołach parafialnych odpust Porcjunkuli. Warunki to przystąpienie do sakramentów spowiedzi i Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy w intencjach papieża oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  5. Od soboty 3 sierpnia do soboty 10 sierpnia odbędzie się 44. piesza pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej. Zapisy do grupy uczestników duchowych przez pośrednictwo parafii do 30 lipca. Koszt materiałów to 15 zł.
  6. W przyszłą niedzielę 4 sierpnia o godz. 18:00 zmiana tajemnic Różańca świętego. Ponawiamy propozycję założenia Męskiej Róży Różańcowej i dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia.
  7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Jeżeli jest taka potrzeba, prosimy o zgłaszanie się do spowiedzi nawet po Mszy świętej.
  8. Z racji urlopów w okresie wakacji w niedziele nie będziemy spowiadać w trakcie Mszy świętych. Wszystkich pragnących przystąpić do sakramentu spowiedzi zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą.
  9. Wraz z błogosławieństwem, życzymy dobrego wypoczynku w tym letnim okresie, spotkań z dobrymi ludźmi oraz zdrowia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdecznie życzenia obfitości darów Bożych na dalsze dni.