Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą – 08.09.2024 r.

1. Lectio divina dla dorosłych: PDF i DOC; dla dzieci: jednostronne i broszura.
  2. Świętujemy 23 Niedzielę Zwykłą. Nieszpory niedzielne o 18:00. Z racji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na koniec Mszy będziemy błogosławić ziarno na zasiew.
  3. Poświęcenie przyborów szkolnych uczniów odbędzie się dziś podczas Mszy świętej o godz. 10:30.  3. W piątek przypada 13 września. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  4. Również 13 września odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w salce obok kancelarii.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępować do I Komunii świętej w przyszłym roku, odbędzie się 22 września po Mszy świętej o godzinie 10:30.
  6. 27 września przy parafii pw. św Augustyna przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu rozpocznie się kurs dla małżeństw „Zatrzymaj się w biegu”. Kurs wprowadza we współczesne spojrzenie na chrześcijański model małżeństwa i rodziny. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie. Więcej informacji na stronie parafii.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się procesja z relikwiami św. Stanisława i Doroty. Początek w Bazylice św. Elżbiety o godz. 16.00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Macieja Małygi ok. godz. 17.00 w kościele p.w. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy ulicy Świdnickiej. Wszystkich parafian zachęcamy uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Szczegóły na plakacie.
  8. Organizujemy wyjazd z parafii ramach Pielgrzymki duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: piątek 20 września 2024 r. Załączamy plakat i program. Zgłoszenia od poniedziałku w kancelarii i po Mszach św. Koszt zależy od ilości zgłoszeń. Szczegółowe informacje za tydzień.
  9. W sobotę 21 września odbędzie się archidiecezjalne spotkanie młodych na Ślęży. Informacje na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.
  10. 24 września rozpoczyna się kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Informacje na stronie internetowej archidiecezji i plakacie.
  11. Publikujemy stanowisko KEP dotyczące aborcji. Zachęcamy do zapoznania się.
  12. Publikujemy list J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego dotyczący Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Zachęcamy do zapoznania się.
  13. Wrocławskie Towarzystwo Polsko-Węgierskie wraz z Civitas Christiana zapraszają na spotkanie wokół książki Piotra Stefaniaka pt: Potęga świętości. Cztery święte córki króla Beli IV: Kinga, Konstancja, Małgorzata i Jolenta. Z Autorem książki rozmawia dr Anna Sutowicz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie
    Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, ul. Staromłyńska 2A/U12 we Wrocławiu – 16 września o godz. 17.00.