Ogłoszenia na 27. Niedzielę zwykłą – 06.10.2024 r.

1. Dzisiaj świętujemy 27 niedzielę w ciągu roku. W naszym kościele o godz. 17:15 zmiana tajemnic Różańca, a o godz. 17:45 Nabożeństwo Różańcowe. W październiku z racji nabożeństw różańcowych i w listopadzie z racji wypominek nie ma Nieszporów.
  2. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  3. Również dziś o 12:00 Mszą św. w Bazylice Garnizonowej rozpocznie Marsz dla Życia. Gorąco zapraszamy.
  4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:45, a w czwartki o 17:30. We wtorki nabożeństwa różańcowe dla dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie pierwszokomunijne. W najbliższy wtorek będziemy rozważać tajemnice radosne.
  5. W czwartek, 10 października, działająca w naszej parafii Oaza Dorosłych zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej wieczornej. Odbędzie się ona w kaplicy przy salkach parafialnych.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 października, odbywa się doroczne liczenie wiernych w kościele, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
  7. Z wielka radością informujemy, że nasza parafialna Biblioteka Parafialna została na nowo skatalogowana i już w tym tygodniu będzie dostępna dla parafian. Na razie dyżur będzie raz w tygodniu, w czwartek od godz. 16:00 do 18:00. Zapraszamy zatem w tych godzinach w czwartek do Sali Biblioteki przy kancelarii parafialnej. Dziękujemy Państwu Elżbiecie i Dariuszowi MISKÓW za kilkuletni trud po godzinach pracy uporządkowania i ponownego skatalogowania naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że dzięki ofiarności parafian, którzy już o to pytali, nasz księgozbiór się powiększy.
  8. W ubiegły czwartek grupa presynodalna przekształciła się w synodalną i pierwsze 7 osób podpisało deklarację uczestnictwa na stałe. Następne spotkanie jest w ramach dekanatu 26 października w Katedrze o godz. 10:00, a potem w Seminarium. Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w Synodzie Archidiecezji Wrocławskiej.
  9. 12 października odbędzie się piesza pielgrzymka wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy – informacje w gablocie i na stronie internetowej pielgrzymki. Centralne Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jadwigi odbędą się dzień później o godz. 11:00.
  10.  Za dwa tygodnie, w nocy z 19 na 20 października, zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  11. Ojciec Święty Franciszek ogłosił 7 października dniem modlitwy i postu w intecji pokoju na świecie. Zapraszamy do modlitwy wraz z Ojcem Świętym.