1. Przeżywamy 7 niedzielę zwykłą.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

Jak już ogłaszaliśmy dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła charytatywne naszych Sióstr Elżbietanek.

Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00.

2. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się na listę chętnych do otrzymania kart wstępu na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, która odbędzie się w Warszawie na Placu Piłsudskiego 07.06.2020 r. o godz. 12:00.

3. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem popiołem tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:00, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. Obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lżejsze w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. W przyszłym tygodniu, z racji Środy Popielcowej kancelaria czynna będzie w poniedziałek, CZWARTEK i piątek.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki dla dzieci o godz. 17:00 a dla dorosłych o godz. 18:00, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:30.

7. Odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka Kuria Wrocławska prosi o specjalne modlitwy w I piątek Wielkiego Postu tj. 28 lutego br. za grzechy przeciwko nieletnim w Kościele. Modlitwy te będą u nas na zakończenie Mszy św. przed błogosławieństwem.

8. Już dzisiaj zapowiadamy, że w następnym tygodniu kancelaria parafialna zamiast w poniedziałek 2 marca br. będzie we wtorek 3 marca od g. 16,00 do 18,00.

9. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania organizuje kurs dla osób dorosłych mieszkających na terenie Archidiecezji Wrocławskiej w dniach od 01.03. do 07.06.2020 r. Szczegóły.

10. Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę –13.03.2020. Program Pielgrzymki: 10.30 – 11.30 – rejestracja – Sala Papieska – Jana Pawła II; 11.30 – zawiązanie wspólnoty, okazja do spowiedzi – Aula o. Kordeckiego; 12.00 – Anioł Pański, konferencja, wprowadzenie do małych grup – Aula o. Kordeckiego; 13.30 – Msza św. z aktem zawierzenia maturzystów – Bazylika Jasnogórska. Więcej informacji. Zapisy poprzez katechetów.

11. Już po raz czwarty zapraszamy Dolnoślązaków, a w szczególności mieszkańców Wrocławia, do przejścia XIV stacji Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Idea tego nabożeństwa wzorowana jest na Drodze Jerozolimskiej, kościołach stacyjnych w Rzymie oraz praktykowanej już od wielu lat w Polsce Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Projekt nasz zakłada nawiedzanie przez wiernych 14. kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia kolejnej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza tradycyjnie Katedra Wrocławska. Wiecej informacji.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji pt. Lectio divina.