1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:00 i Gorzkie Żale o godz. 17:30.

Bardzo prosimy od dzisiaj o intensywną modlitwę w intencji Misji Świętych od 22 do 29 marca br. Program przekazaliśmy rodzinom po kolędzie, a w przyszłą niedzielę znów go przypomnimy.

2. Kancelaria parafialna zamiast w poniedziałek 2 marca będzie czynna we wtorek 3 marca od godz. 16:00 do 18:00.

3. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, królewicza.

4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
– w piątki Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o godz. 18:00
– w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.

5. Zapraszamy na kurs CROWN, czyli co mówi Biblia na temat gospodarowania dobrami. Trwać on będzie prawie 3 miesiące i będzie podjętych 10 tematów m.in. praca, wychodzenie z długów, oszczędzanie, inwestowanie. Zacznie się on już w czwartek 5 marca o g. 17.00 lub 19.30. Kurs będzie odbywał się na terenie parafii. Szczegóły i zapisy: www.dlarodziny.eu Więcej informacji u ks. Radosława.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00 i 18:30. W piątek o godz.18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończy Eucharystia o godz. 14:00.
Po tej Mszy św. rozpocznie się adoracja dla Członków Stowarzyszenia Ruchu Światło-Życie. Dla naszych Oazowiczów podajemy w skrócie plan:
14:00 ciuchcia: zawiązanie wspólnoty i konferencja „Pragnę służyć”.
15:15 kościół adoracja-namiot spotkania-możliwość spowiedzi św.
15:45 eucharystia
17:00 ciuchcia poczęstunek – agapa;
17:30 spotkanie w małych grupach

7. Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 108 serdecznie zapraszają rodziców dzieci, które w roku 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej, na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 07 marca 2020r. (sobota) w godzinach 8:00 – 12:30.

8. Przyszła druga niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą Ad Gentes (8 marca). Będziemy ją przeżywać pod hasłem Eucharystia i misje. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje.

9. W niedzielę, 15 marca, po każdej Mszy św. Siostry Elżbietanki jak co roku, ale z uwagi na Misje wcześniej; przygotują dla nas kiermasz wielkanocny, którego dochód przeznaczony będzie dla najbiedniejszych, szczególnie dzieci. Jednocześnie Siostry zwracają się do wszystkich Parafian z ogromną wdzięcznością za ostatnią zbiórkę do puszek. Łącznie zebrano 2274 zł i 50 rubli. Ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

10. Również w niedzielę 15 marca br. po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19:15) w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

11. Zapraszamy do przejścia XIV stacji Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Więcej informacji.

12. 28 lutego na ekrany ponad 100 kin w całej Polsce trafi film „Najświętsze Serce”. To kolejna produkcja po głośnych „Nieplanowanych”, która ma szansę masowo dotrzeć do polskiego widza. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Zachęcamy w Wielkim Poście do obejrzenia tego filmu. Lista kin: http://www.rafaelfilm.pl/najswietsze-serce/#lista-kin

13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji pt. Lectio divina.