4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 4 niedzielę Wielkiego Postu.

Przypominamy, że ze względu na epidemię, w Polsce jednorazowo w kościele podczas Mszy i nabożeństw może przebywać do 50 osób. Zachęcamy do korzystania z dyspensy udzielonej na ten czas przez ks. Arcybiskupa.

Spowiedź odbywa się na każdej Mszy św. w niedziele i w dniu powszednim. Prosimy nie odkładać jej na okres przedświąteczny.

Dziś i za tydzień, jak co roku, miała być przykościelna zbiórka do puszek na Kwiaty do Bożego Grobu. Zbiórkę odwołujemy. Więcej w p. 2 ogłoszeń.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. APEL PROŚBA KSIĘDZA PROBOSZCZA: W związku z epidemią koronawirusa, radykalnie ograniczyliśmy ilość kontaktów osobowych w naszej świątyni i kancelarii parafialnej. I jest to DOBRE. Widzimy to w porównaniu do innych krajów. Ale ubiegła niedziela pokazała, że zagrożone jest ekonomiczne funkcjonowanie naszej parafii. Dlatego jako proboszcz odpowiedzialny przed Bogiem i Kościołem za Parafię, zwracam się z gorącą prośbą O WPŁATĘ NA KONTO PARAFIALNE, przynajmniej takiej ofiary, jaką zwyczajowo dajemy na niedzielnej Mszy św. LICZĘ NA SERCE I ZROZUMIENIE. BÓG ZAPŁAĆ.
KONTO PARAFIALNE SANTANDER  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

3. Dziękujemy Panu Bogu za nowe, piękne inicjatywy Parafian, w tym trudnym czasie. Proszę wszystkich, którzy pragną, aby pomóc w zakupach osobom starszym i chorym, ale również proszę rodzinę czy sąsiadów takich osób potrzebujących wsparcia, o zgłaszanie ich do parafii. Najprościej będzie na telefon parafialny lub komórkę do księdza proboszcza celem zapoznania się z informacjami szczegółowymi. Można też mailowo: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl.

4. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy bardzo pilne są załatwiane indywidualnie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Tel: 71/328-95-17 lub bezpośrednio do ks. Proboszcza 519-445-772

5. Tygodnik „Gość Niedzielny” od dzisiaj zawiesił dostarczanie egzemplarzy na parafie. Będzie to możliwe w kioskach, stacjach benzynowych oraz zamówić na poczcie prenumeratę. Prawdopodobnie tak będzie również z pomocami do codziennej medytacji „Lectio divina”. Kto chciałby otrzymywać droga elektroniczną, proszę się zgłosić na adres bonifacy@archidiecezja.wroc.pl.

6. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

7. Najważniejszym dniem liturgicznym tego tygodnia jest środa uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Dniu 25 marca 2020r.

Formuła przyrzeczenia, którą powinny odmówić osoby podejmujące duchową adopcję (poprzedzamy ją wykonaniem znaku krzyża oraz krótką modlitwą – Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu)
*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, *wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych *postanawiam mocno i przyrzekam, *że od dnia 25 marca 2020 r., *w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, *biorę w duchową adopcję jedno dziecko, *którego imię jedynie Bogu jest wiadome, *aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia *oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.*Tymi modlitwami będą:
– jedna tajemnica różańca św.,
– moje dobrowolne postanowienia,
– modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

W gablocie i w Internecie jest codzienna modlitwa, którą wraz z cząstką Różańca powinno się odmawiać.

Adopcji Duchowej może dokonać cała rodzin, pod przewodnictwem rodziców.

8. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra.

9. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00; dla dorosłych o godz. 18:00. Na Drodze Krzyżowej pozostajemy na miejscu w ławkach. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej. W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

10. W związku z dużymi potrzebami, prosimy osoby zdrowe, o zgłaszanie się do ośrodków celem oddania krwi. Na ten wielki czyn miłosierdzia chrześcijańskiego niech Bóg ofiarodawcom błogosławi.

11. Zachęcamy do korzystania z bardzo bogatej oferty Mszy św., nabożeństw, rozważań i innych treści religijnych w mediach oraz w internecie. Czasem jednak wymaga to ostrożności wobec informacji niesprawdzonych budzących podziały lub siejących panikę.

MÓDLMY SIĘ CIĄGLE NAWZAJEM ZA SIEBIE, POLSKĘ I ŚWIAT.