5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

Przypominamy, że ze względu na epidemię, jednorazowo w kościele podczas Mszy i nabożeństw może przebywać do 5 osób. Zachęcamy do korzystania z dyspensy udzielonej przez ks. Arcybiskupa, która obejmuje już wszystkich. Prosimy by na Mszę przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję.

Zachęcamy do korzystania z oferty Mszy św., nabożeństw, rozważań i innych treści religijnych w mediach oraz w internecie.

Dziś Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. SAKRAMENT POJEDNANIA. Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa z 27 marca nr 25; podajemy telefon i adres mailowy, poprzez który można się umówić z na indywidualną spowiedź Tel: 71/328-95-17 lub telefon ks. proboszcza 519-445-772 oraz email: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl. Spowiedź winna być w osobnym pomieszczeniu np. boczna kaplica, salka, kancelaria, z zachowaniem odległości. W razie fizycznej niemożności penitenta (osoby spowiadającej się) Kościół stosuje inne drogi pojednania. Załącznik do dekretu naszego Metropolity jest na stronie internetowej parafii. Prosimy młodsze pokolenie o pomoc starszym osobom w dotarciu do tego dokumentu.

3. Posługę duszpasterską wobec chorych w domach kapłani mają wypełniać wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia. Należy zrezygnować z odwiedzin chorych aż do odwołania (nry 28 do 30)

4. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy bardzo pilne są załatwiane indywidualnie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

5. Prosimy wszystkich, którzy pragną pomóc w zakupach osobom starszym i chorym a także rodzinę czy sąsiadów osób potrzebujących wsparcia, o zgłaszanie ich na telefon parafialny lub komórkę do ks. proboszcza celem zapoznania się ze szczegółami. Można też mailowo.

6. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00;
dla dorosłych o godz. 18:00.
Na Drodze Krzyżowej pozostajemy na miejscu w ławkach.
Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.
W niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

7. KOŚCIÓŁ jest nadal dostępny jak dotąd do osobistej adoracji w kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu – z zachowaniem dotychczasowych przepisów na okres epidemii. Żadnych innych adoracji czy nabożeństw oprócz podanych powyżej być w tym czasie nie może.

8. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie ustąpienie pandemii.

9. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Nie będzie procesji z palmami ani zmiany tajemnic różańcowych.

10. Ks. Arcybiskup wydał dekret dotyczący I Komunii Św. Prosimy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do tej uroczystości do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z bardzo ważnymi informacjami w zakładce I Komunia Św.

11. PODZIĘKOWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA: W związku z epidemią koronawirusa i przymusową nieobecnością Parafian na Mszach św., zagrożone jest ekonomiczne funkcjonowanie naszej parafii. W tej sytuacji już znacząca ilość parafian wsparła parafię ofiarą na konto parafialne zamiast na tacę niedzielną. To już 80% jednej składki niedzielnej. Ofiary te pomogły wraz z rezerwą zapłacić wszystkie rachunki, nawet za ogrzewanie. DZIĘKUJEMY ZA SERCE I  ZROZUMIENIE. BÓG ZAPŁAĆ. Numer konta jest u góry ogłoszeń.

12. Rozważania „Lectio divina” można pobrać ze strony http://www.onjest.pl/slowo/. Przypominamy, że czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela” można nabyć w kioskach, na stacjach benzynowych i przez prenumeratę na poczcie. Dystrybucja w kościele–wobec nieobecności wiernych jest niemożliwa.

MÓDLMY SIĘ GORĄCO ZA SIEBIE I ZA CAŁY ŚWIAT.