NIEDZIELA PALMOWA

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.

Przypominamy, że jednorazowo w kościele podczas Mszy i nabożeństw (TAKŻE W CZASIE TRIDUUM) może przebywać do 5 osób. Prosimy by na Mszę przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję. Wejście od strony kaplicy adoracji. Prosimy bez ważnej potrzeby nie wchodzić do zakrystii.

Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:30.

2. OD NIEDZIELI PALMOWEJ jest możliwość uczestnictwa duchowego w liturgii odprawianej w kościele parafialnym św. Bonifacego poprzez Internet. W samą niedzielę o g. 12,00 i 18,30. W Wielkim Tygodniu od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Piątku o g. 18,30. Liturgia Nocy Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się w Wielką Sobotę o g. 20,30, natomiast transmisje w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 12,00 i 18,30. Następne dni o 18,30.

Serdecznie zapraszamy na kanał Youtube naszej parafii, na którym będą transmitowane na żywo nabożeństwa i Msze Święte, w tym trudnym dla nas czasie. Kanał nazywa się „Parafia Św. Bonifacego we Wrocławiu” link do kanału umieścimy na parafialnej stronie internetowej:

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.
W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30.
W Wielki Piątek droga Krzyżowa o godz. 17:00 i liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:30. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.
W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Tekst poświęcenia. Wieczorem rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia o godz. 20:30.

4. Podajemy telefon i adres mailowy, poprzez który można się umówić na spowiedź: Tel: 71/328-95-17 lub telefon ks. proboszcza 519-445-772 oraz email: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl. Przypominamy o możliwości uzyskaniu przebaczenia grzechów ciężkich w sytuacji nadzwyczajnej poza spowiedzią(żal doskonały). Załącznik do dekretu naszego Metropolity jest na stronie internetowej parafii.

5. Posługę duszpasterską wobec chorych w domach kapłani mają wypełniać wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia. Należy zrezygnować z odwiedzin chorych aż do odwołania.

6. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy bardzo pilne są załatwiane indywidualnie po telefonicznym uzgodnieniu.

7. KOŚCIÓŁ jest dostępny do osobistej adoracji w kaplicy adoracji – z zachowaniem dotychczasowych przepisów na okres epidemii.

8. Dziękujemy za serce i zrozumienie i wpłaty na wsparcie parafii. Bóg zapłać. Ogromną radość przyniosły nam również ofiary na wspólnotę osób konsekrowanych z Brazylii „Palavra viva”. Wpłaty również na to samo konto, ale tytuł wpłaty: Wspólnota „Palavra viva”. KONTO SANTANDER  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

9. Rozważania „Lectio divina” można pobrać ze strony http://www.onjest.pl/slowo/.
Przypominamy, że czasopisma „Gość Niedzielny” i „Niedziela” można nabyć w kioskach, na stacjach benzynowych i przez prenumeratę na poczcie.