XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 22 niedziela zwykła.
Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Jest nowa decyzja Ks.Abpa Józefa Kupnego dotycząca udzielania sakramentu Bierzmowania. Istnieje możliwość udzielania sakramentu bierzmowania w parafiach od 13 września br. Dokładną datę podamy później. We wtorek 1 września o godz. 17:00 do Ciuchci zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.

– w czwartek – wspomnienie św. papieża Grzegorza Wielkiego

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek isobotamiesiąca. Nadal niemożliwe są grupowe odwiedziny chorych przez kapłana z przechodzeniem z domu do domu. W sytuacji pogorszenia zdrowia, księża jak dotąd będą chodzić na indywidualne wezwania.
W czwartek o 18:30 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii za wstawiennictwem dusz czyśćcowych; w piątek o 18:30 Msza św. Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa i spotkanie. W sobotę Msza św.  w int. Żywego Różańca w Parafii o godz. 8:00. Po tej Mszy adoracja, którą zakończy Msza Św. o 13:30.

5. W poniedziałek 31 sierpnia przypada 24 rocznica konsekracji biskupiej Abpa Mariana Gołębiewskiego. Polecamy modlitewnej pamięci Arcybiskupa Seniora.

6. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku przeżywamy również w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

8. W niedzielę, 6września, po Mszy św. wieczornej o godz. 19:30 spotkanie dla rodziców, których dzieci we wrześniu przystąpią do
I Komunii Świętej.

9. W niedzielę, 13września o godz. 14:30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

10. Czuwanie naszej archidiecezji na Jasnej Górze odbędzie się w piątek 18 września.Na początek nabożeństwo drogi krzyżowej na wałach o godz. 16:45. Następnie Msza Św. w bazylice (godz. 18:30), modlitwa różańcowa (o godz. 20:15) i Apel przed cudownym obrazem o godz. 21:00. Po apelu czuwanie i o godz. 23:00 modlitwa różańcowa. Msza Św. o godz. 24:00, zamknie tegoroczne czuwanie. W tym tygodniu przyjmujemy zapisy na autokar. Cena zależy od ilości uczestników. Jeśli będzie za mało chętnych, to w przyszłym tygodniu odwołamy.

11. Szpitale mają ogromne zapotrzebowanie na krewi apelują o jej oddawanie. Niestety coraz częściej więcej krwi wydają niż pobierają.

12. Od 18 września rozpoczyna się kolejny kurs dla małżeństw „Zatrzymaj się w biegu”. Spotkania będą odbywać się w piątki wieczorem. W tym roku w kościele Ojców Kapucynów. Więcej wiadomości na plakacie w gablocie.Informacje i zapisy także na http://zatrzymajsiewbiegu.pl/kurs-co/

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Zebrano 1808,50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

14. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.