23 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 23 niedziela zwykła. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.

Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

Dzisiaj o godz. 19:30 spotkanie dla rodziców, których dzieci we wrześniu przystąpią do I Komunii Świętej.

– w poniedziałek – Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.
Z całym Kościołem zachęcamy wiernych do solidarnej modlitwy „za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych”
– we wtorek – święto Narodzenia NMP.
Właścicieli ogródków zapraszamy do przyniesienia ziaren na zasiew oraz nasion. Na końcu Mszy św. zostaną pobłogosławione.
– w czwartek Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Mszę św. o godz. 18:30. Po Mszy św. katecheza i modlitwa.
– w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Świdnicy uroczysty Ingres do Katedry nowego biskupa ordynariusza Marka Mendyka, który prowadził w naszej parafii Odpust Św. Bonifacego 5 czerwca br. Prosimy Parafian o modlitwę w jego intencji.
– w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

3. W niedzielę, 13 września o godz. 14:30 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Na spotkaniu zostanie m.in. podana data Komunii, rozdane będą deklaracje. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

4. Na wspólny wyjazd na 18 września br. do Częstochowy zgłosiła się jedna osoba. Dlatego – jak w roku ubiegłym – serdecznie zapraszamy na Czuwanie Wiernych samochodami prywatnymi. Ta forma jest też zalecana przez naszą Kurię. Przypominamy program: Nabożeństwo drogi krzyżowej na walach o godz. 16.45. Następnie Msza Św. w bazylice o godz. 18:30, modlitwa różańcowa o godz. 20:15 i Apel przed cudownym obrazem o godz. 21:00. Po apelu czuwanie i o godz. 23:00 modlitwa różańcowa. Msza Św. o godz. 24:00, zamknie tegoroczne czuwanie.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w Społecznej Akademii Młodych. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w Centrum Duszpasterskim i przeznaczone są dla młodych w wieku 13-19 lat. Tematy i więcej informacji na stronie WWW

6. Przygotowanie  dorosłych do bierzmowania. Od 27 września br. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się kolejna edycja kursu przygotowująca dorosłych do bierzmowania. Zapisy przez formularz

7. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej.
Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.