1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00.

W Świątyni może być 70 osób. Obowiązkowo w maseczkach.

– we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
– w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci,
a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do komunii, informujemy że do końca stycznia można jeszcze wpłacić pieniądze na pamiątkowy obrazek i organizację uroczystości komunijnych.

5. Ponownie zachęcamy do przysyłania na adres: Bonifacy@archidiecezja.wroc.pl nowych zgłoszeń do Parafialnej Tarczy Atykryzysowej. Polega ona na zebraniu w jednym miejscu (na stronie internetowej) informacji o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają, bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich oferty naszych Parafian.

6. Również przypominamy telefon dyżurny do kapłana: 579 257 491. Normalnie prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku od 9,00 do 12,00 i od 16,30 do 18,30. Pogrzeby w każdym czasie. Gdyby kapłan dyżurny nie odebrał, gdyż np. jest na pogrzebie – do 3 godzin oddzwoni. Ten numer jest już na drukach parafialnych i na stronie parafialnej, na ogłoszeniach parafialnych u góry i drzwiach kancelarii. Zostaną z tego powodu też zmienione pieczątki parafialne. Nowe będą z numerem komórkowym i mailem parafii.
Bardzo gorąco, aczkolwiek stanowczo prosimy nie dzwonić na dotychczasowy numer stacjonarny – który w warunkach epidemii się nie sprawdził. Księża na lekcji nie mogli odejść od komputera, proboszcz w szpitalu lub w kancelarii, gdzie też zgodnie z zaleceniem biskupów bywała spowiedź, nie mógł odebrać itp. Stąd z telefonu stacjonarnego zrezygnujemy, powiadamiając instytucje związane z parafią. Dziękujemy za wyrozumiałość, gdyż w czasie niektórych dni epidemii było ponad 30 telefonów dziennie i komórka lepiej się sprawdziła.

7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem solidarności z Chorwacją. Tego dnia w polskich kościołach podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić za poszkodowanych oraz będziemy zbierać datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ofiary można składać też na konto Parafialne z dopiskiem: zbiórka dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.